Nomineringer til julefrokosten

Som noget nyt skulle der i år nomineres nogle SIR medlemmer. Der var mange forskellige kategorier. En af dem var "Årets Ponymor". Den nominerede med flest stemmer blev Kim Zachariassen, med ordene: Man kan altid finde Kim enten ved at sadle en pony op, eller trækkende rundt med en pony - og han gør det faktisk ret godt. Han er den ponymor, som vi alle ønsker at have :-)

KimZachariassen

Øvrige vindere af priser blev:

 

Årets udvikling: Caroline Mogensen. Caroline vinder, da hun har udviklet sig utrolig meget det sidste år. Hun har lagt en masse kræfter i hendes træning sammen med hendes træner, Søren Andersen. Der var ikke tvivl blandt stemmerne - det ER Caroline, der er årets udvikling.

Årets Fighter: Julie Ebbesen. Julie er årets fighter, da hun altid bliver ved - OGSÅ når Apple smider hende af gang på gang. Hårdt arbejde betaler sig, og dette kunne man se ved klubmesterskaberne, da hun er klubbens nye klubmester i spring.

Årets Hunk: Preben Ørts. Da han bare er smækker lækker :-)

Årets Chick: Pernille Bøcher. Pernille har altid styr på udstyret, og der er ikke gået på kompromis med noget. Man kan desuden ofte finde noget lyserødt.

Årets afstiger: Amalie Knop. Af den simple årsag, at hun ofte falder af - MEN giver ALDRIG op

Årets ildsjæl: Pia Kamstrup. Da hun altid er hjælpsom og gør meget for klubben. Pia sidder i bestyrelsen, og du kan altid finde hende i cafeteriaet - du har sikkert oplevet, at blive "bombet" med hjælperlister og opråb efter hjælpere.

Årets kammerat: Sille Zachariassen. Sille er altid er en god ven. Hun er betænksom og hjælpsom. Vi kommer altid i godt humør, når Sille er til stede.

Årets smil: Søren Andersen. Søren har altid et smil på læben, som smitter af på andre, og man kan ikke undgå at blive glad i hans selskab. Det er skønt med nyt liv på SIR, og vi kan se, hvor glade dine elever er for dig.

Faciliteter

FaciliteterLæs mere om de gode faciliteter - ridehaller, staldbygninger, rytterstue, cafeteria, udendørsfaciliteter og folde.

Se mere

Sikkerhed

SikkerhedVi har opstillet nogle vigtige sikkerhedsregler som skal overholdes for vi alle kan have en sikker og sjov sport sammen.

Se mere

Medlemsskab

MedlemsskabSIR tæller ca. 330 medlemmer, og du skal være medlem for at modtage undervisning eller benytte faciliteterne.

Se mere